144 Megapiksellik Telefonu İçin Samsung Çalışmalara Başladı

0
62

Akıllı telefon üreticileri arasında megapiksel savaşları başladı. Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, Galaxy S11’de 108 megapiksel kamera kullanarak herkesi şaşırtmıştı. Şirketin 2021 hedefi 144 megapiksel çözünürlüklü bir kamera tasarlamak.

2020 Şubat’ta görücüye çıkması planlanan Galaxy S11’in 108 megapiksellik kamerası ile beklentileri karşılayacağı düşünülüyor. Ayrıca şirketin piksel birleştirme hususunda 9:1 tercih edeceği belirtilirken, şirket kanadından bazı bilgiler sızdırıldı. Buna göre Samsung, 2021 yılı için tasarladığı Galaxy S12’de ya da Galaxy Note 11 Plus’ta 144 megapiksel kameraya yer verecek.

İşlemci Altyapısı Müsait

Samsung’un gelecek yıl için hazırladığı yeni telefonda yüksek ihtimalle Snapdragon 865 kullanması bekleniyor. Bilindiği üzere bu işlemci hem 5G teknolojisine uyumlu olmasıyla hem de 200 megapiksele kadar destek sağlamasıyla Samsung’un planlarına oldukça uygun.

Şirketten sızan bilgilere göre teknoloji departmanı 2021 için çalışmalara erkenden başladı. Ayrıca IEDM etkinliğinde Samsung çalışanları söylentileri doğrulayarak 144 megapiksel kameranın geliştirme planları içerisinde olduğunu kabul ettiler.

Hangi Telefonda Olacağı Kesin Değil

Kullanıcılar şuan için hangi telefonda 144 megapiksel kamera olacağını merak ediyorlar. Ancak şirketten konuya ilişkin net bir açıklama gelene dek bu sorunun yanıt bulamayacağını öngörmek mümkün. Yapılan araştırmalara göre Samsung, ya Galaxy S12’de ya da Note 11 Plus’ta 144 megapiksel kamera kullanacak.

Megapiksel Artışı Ne Anlama Geliyor?

Telefon kameralarındaki megapiksel artışı özellikle yakınlaştırma ile kalite kaybının ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Bununla birlikte fotoğraflardaki keskinlik de kullanıcılara güzel bir fotoğraflama deneyimi sağlıyor.

Megapiksel savaşlarının uzun bir süre devam edeceğini ve Samsung’un an itibariyle bir adım önde olduğunu ifade etmek mümkün. Şirketin yeni kamera politikası 2020’de netlik kazanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here