Adana’da Okul Servisinin Görüntüsü Şoke Etti

0
51

Adana’da her gün yeni bir olay yaşanmaya devam ediyor. Bu kez de 17 kişilik okul servisinde 34 kişinin taşınması görenleri şoke etti.

Adana’nın Merkez Yüreğir İlçesinde bulunan Prof. Dr. Salih Öven İlkokulu servisi bir skandala imza attı. Servis kapasitesi 17 kişilik olmasına rağmen 34 öğrencinin servise bindirildiği görüldü. Durumu fark eden velilerden Veli Ege, çocukların bir çuvala doldurulurcasına taşındıklarını belirtti. Ayrıca veli, insani şartlarda taşıma yapılmadığını da sözlerine ekledi.

Gelen bilgilere göre Prof. Dr. Salih Öven İlkokulu’nda iki çocuğu eğitim alan Z.E, 17 kişilik okul servisinden inen 34 öğrenciyi tek tek kayda aldı. Veli bununla da kalmayarak hem şoföre hem de servis hostesine sözlü tepkisini dile getirdi. Ancak gerek şoför gerekse de hostes Z.E’ye fiziki müdahalede bulundu.

Bunun üzerine veli Z.E, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerin paylaşılmasıyla birlikte okulun servisini çeken sürücüler Z.E’yi tehdit etiler. Ancak Z.E’nin eşi Veli Ege, okuldaki bütün servislerin normalden fazla öğrenci taşıdığını ve çocukların insanı koşullarda seyahat etmediklerini belirtti. Bunun yanı sıra çift, çocuklarını gördükleri manzaradan sonra servisten aldıklarını aktardılar.

Önlem Alınacak

Adana Prof. Dr. Salih Öven İlkokulu’ndan gelen bilgilere göre okul idaresi, servisleri tek tek denetleyecek. Bununla birlikte usule uygun olmayan bir şekilde yolcu taşıdığı tespit edilen tüm servislere ceza yazılması sağlanacak. Ayrıca servis kullanan öğrencilerin velilerin de görüşlerine başvurulacak.

Konu hakkında okulun geniş çaplı bir soruşturma yaptığı ve denetimleri artırdığı ifade ediliyor. Durumun takipçisi olacaklarını ifade eden Veli Ege ve Z.E çifti de okul ifadesiyle temasta olduklarını kaydettiler.

Bilindiği üzere okul servislerinde koltuk sayısından daha fazla öğrenci taşınamıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here