Adana’da Şafak Baskını.. Çok Sayıda Gözaltı Var

0
50

AdanaŞafak Opreasayonu’da çok sayıda suçluyu yakalamak için emniyet ekipleri harekete geçti. Yapılan şafak baskını ile suçluların gözaltına alındıkları ifade edilirken çalışmalarının devam ettiği belirtiliyor.

Adana’da şafak operasyonuyla büyük bir temizlik gerçekleştirildi. Adana İl Emniyet Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği tarafından yapılan eş zamanlı operasyon, gece saat 04.00 sularında yapıldı. Toplam 52 haneye aynı anda baskın düzenlenirken kaçaklar kıskıvrak yakalandı. Gelen bilgilere göre polisin çalışmalarına devam ettiği ve diğer suçluları yakalamak için harekete geçtiği ifade edilmekte.

Baskın Öncesi Yoğun Güvenlik Önlemi

Baskın öncesinde hem suçluların kaçmasına müsaade etmemek hem de can güvenliğini sağlamak adına zırhlı araçlarla sokak girişleri tutuldu. Bunun yanı sıra bazı polisler uzun namlulu silahlarla çevrede kuş uçurtmadı. Ayrıca tüm teknik ekipmanlarla suçluların fiziki takibi yapıldı. Operasyon sorunsuz bir şekilde tamamlanırken çok sayıda gözaltı olduğu ifade ediliyor.

Şafak Baskını ile yakalanan kişilerin öncelikle adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından polis merkezine götürüldükleri belirtildi. Bu arada kaçmaya çalışan bazı suçluların olduğu ancak polisin buna müsaade etmediği gelen haberler arasında.

Adana’da Sular Durulmuyor

Bilindiği üzere Adana, Türkiye genelinde suç oranlarıyla dikkat çekiyor. Polisin kuş uçurtmadığı ve sürekli baskınlarla temizlemeye çalıştığı ilde hareketlilik her geçen gün daha da artıyor. Polisin bu konuda önlem aldığı ve yeni baskınlarla zanlıları yakalamaya niyetli olduğu bilinmekte. Ayrıca Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nün baskınlarla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapacağı düşünülüyor.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ‘nin girişimleri sonucu yapılan operasyonun bir süre sonra tekrarlanabileceği ve böylelikle suçluların ansızın yakalanacakları kaydedilirken, ekiplerin denetimi sıklaştırdıkları gelen haberler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here