Ankara’da FETÖ’ye Dev Operasyon

0
64

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile Paralel Devlet Yapılanması’na (PDY) operasyonlar aralıksız devam ediyor. Edinilen bilgilere göre örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olan 260 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara’da FETÖ/PDY’ye karşı operasyonlar devam ediyor. Örgütün şifreli haberleşmek ve kendi aralarında bağlantı kurmak için kullandıkları ByLock uygulamasını indiren 260 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarken, soruşturma kapsamında 171 kişi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ/PDY örgütüne karşı çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen 260 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken 171 kişi de suça karıştıkları şüphesiyle göz altına alındı.

Anadolu Ajansı tarafından verilen bilgilere göre FETÖ’ye üye oldukları ve örgüt tarafından şifreli haberleşme amacıyla ByLock kullandıkları tespit edilen 260 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. Ayrıca gözaltı kararı alınan kişilerin gerek özel gerekse de kamuda çalıştıkları belirlendi. Ankara İl Emniyet müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele şubesi özelinde başlatılan operasyonla 260 kişi için gözaltı kararı verilirken, gece baskınıyla 171 kişi yakalandı. Ayrıca gelen haberlere göre 6 kişinin yurt dışında olduğu ve kalan kişilerin yakalanması için çalışmaların titizlikle devam ettiği öğrenildi.

ByLock kullandığı belirlenen ve emniyet güçleri tarafından kıskıvrak yakalanan 171 kişinin sorguları an itibariyle devam ediyor.

Mağduriyet Yaşamamasına Önem Verildi

Polis ekipleri telefon hattına ByLock kurulan 260 kişiyi büyük bir titizlikle belirledi. Özellikle hat kendisine ait olmayan ve sonradan bu hattı edinen kişiler ayıklandı. Bunun yanı sıra Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de derin bir incelemenin ardından gözaltı kararını uyguladı. Bu sayede hiçbir şekilde FETÖ ile bağlantısı olmayan kişilere işlem yapılmamış oldu.

Polisin titiz çalışmaları an itibariyle devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here