Apple CEO’sundan Şaşırtan Kripto Para Açıklaması Geldi

0
61

Son yıllarda gündeme gelen kripto paraların gelişimi dünya devlerinin de ilgisini çekmeye başladı. Finans sektörü tarafından durumun değerlendirilmesinin yanı sıra Facebook gibi dünya devleri de kripto paralarla yakından ilgilenmeye başladı. Facebook ve Libra ile birlikte son günlerde Apple ve Samsung gibi şirketler de kripto paraların kullanımı konusunda adımlar atmaya başladılar.

Apple’ın başkan yardımcısı tarafından kripto para birimleri değerlendirildi. Değerlendirme sonrasında kripto para birimleri ‘ilginç’ olarak değerlendirildi. Bu konunun takip edildiği özellikle belirtildi. Ancak aradan geçen sadece bir ay olmasına rağmen Apple CEO’su Tim Cook yeni açıklaması ile büyük şaşkınlığa neden oldu.

Yeni Açıklaması Dikkat Çekti

Tim Cook tarafından kripto paralar konusunda gerçekleştirilen açıklamalar çerçevesinde sadece bir ayda tüm düşüncelerinin değişmiş olduğu belirlendi. Bir gazeteye verdiği röportaj sırasında para birimlerinin ülkelerin elinde kalması gerektiğini belirtti. Bu açıklamalarında kripto paralara yönelik herhangi bir ilgisinin bulunmadığını belirtmesi dikkat çekti.

Özel bir para birimi olan kripto paraların şirketlere güç kazandırmasının doğru olmadığı özellikle belirtildi. Geleneksel fiyat ve devlet bazlı para birimlerinin arasında meydana gelen rekabet sonrasında bir para ile kripto para arasında bu rekabetin başlamayacağı belirtildi.

Apple Pay’ın başında bulunan Jennifer Bailey kripto paralar konusunda tamamen farklı düşündüğünü ifade etti. Bu çelişki dikkat çekerken kripto para birimi adımlarının Apple’dan gelmeyeceği konusunda emin olduğumuzu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here