Apple’den Diyabet Ölçüm Cihazı

0
132
Apple'den Diyabet Ölçüm Cihazı

Teknoloji devi olan Apple bu kez akıllı telefon ve bilgisayarların dışında bir ürünü üretip satmaya başladı. Bu ürün ise diyabet ölçüm aletidir. Şeker hastalarına yönelik üretilen bu cihaz artık tüm Apple Store’lerde satışa sunuluyor. One Drop adı verilen bu akıllı diyabet ölçüm cihazı şeker hastalarının diyabet kontrolü yapmalarına yardımcı olacak. Geliştirilen yeni diyabet cihazına dair tüm detaylar…

Şeker Hastalarını Da Düşündüler

Apple denilince akla ilk olarak akıllı telefon ve bilgisayarlar gelmektedir. Marka farklı pazarlara da açılmaya başladı. Sunduğu ürünlerin tümü teknoloji alanına dahil olsa da farklı amaçlar için kullanıma sunuluyor. Dünya markası olan Apple bu kez de şeker hastalarını düşünerek bir cihaz üretti. Akıllı telefon pazarının dışında kalan bir diyabet makinesi da geliştirdiler. Bu makine kalitesi ile kendisinden söz ettiriyor. One drop adı verilen bu cihaz şeker hastalarının diyabet ölçümü yapmalarını sağlayacak. Ancak bu cihazı tek başına kullanamıyorsunuz. Cihazın çalışması için Apple’nin akıllı telefonlarına ya da Apple Watch’ye sahip olmanı gerekiyor. Aksi halde cihaz tek başına işe yaramayacaktır. Cihaz topladığı verilerin tümünü Apple sağlık uygulaması bünyesinde depolanmaktadır. Depolanan bu bilgiler doğrultusunda ise diyabet değerlerinizi size sunuyor.

Kolesterol De Ölçülebiliyor

One drop her ne kadar diyabet cihazı olarak bilinse de aynı zamanda satın alınan uygulamalar aracılığıyla kolesterol gibi değerlerinizi de ölçmemizi sağlıyor. Aynı zamanda diyabet ve kolesterol gibi ciddi hastalıklar için koçluk programları da barındırıyor. Cihazın ücreti ise çok yüksek olmayıp 70 dolardan satışı sunuluyor. Ayrıca cihazı satın aldıktan bir yıl sonrasına kadar da sertifikalı koçluk eğitimi ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. Bu akıllı diyabet cihazını tüm Apple Store’lerden satın almanız mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here