Facebook Yeni Güncellemelerle Yeni Döneme Girdi

0
93

Facebook üzerinden paylaşım yapmaya imkan tanıyan bir sosyal medya platformu olarak biliniyor. Facebook üzerinde yeni bir güncelleme için çalışmalar devam ediyor. Bu güncelleme bir süre önce Instagram üzerinden test edilmeye başlanmıştı. Tartışmalara neden olan güncellemenin bu süreç içerisinde Facebook için de test aşamasına getirildiği öğrenildi. Beğeni gizleme özelliği ile birlikte ilk çalışmaların Avustralya’da başlamasına karar verildi. Yeni hamlenin ardından paylaşılan gönderinin beğeni sayısı diğer kullanıcılar tarafından görülemeyecek. Sadece gönderiyi paylaşan kişi tarafından görülmesine karar verildi.

Beğenileri Sadece Kullanıcı Görebilecek

27 Eylül tarihinde testlerin başladığı duyurusu yapıldı. Bu karar bir e posta ile ortaya çıkarıldı. Arından Facebook için beğeni ve video görüntülenme sayısının gizlenesi amaçlanıyor. Bu test aşaması ile birlikte insanların geri dönüşleri de alınacak. Kullanım deneyimlerinin iyileştirilip iyileştirilmediği bu süreç içerisinde detaylı bir şekilde değerlendirilecek. Ardından durumun devam edip etmemesi belli olmuş olacak.

Eylül ayında Instagram tarafından beğeni gizleme hamlesinin gelmesi sosyal medya üzerinden tartışmalara neden olmuştu. İnsanların sosyal medyayı başkaları için kullandığı ve özellikle beğeni sayılarına göre psikolojik anlamda etkilendikleri belirtilmişti. Bu durumda yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi. Beğenileri gizleme özelliği son zamanlarda Avustralya, Kanada, Brezilya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya ve Japonya üzerinde başlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here