Fotoğrafta İstemediğiniz Kişileri Silme Özelliği

0
123

Artık çektiğiniz fotoğraflarda yer alan ve görünmesini istemediğiniz insanları silebileceğiniz yeni bir mobil uygulama geliştirdi. Güzel ve kalabalık bir ortamda fotoğraf çekilmek istediğiniz zaman kadraja çok sayıda insan da dahil olmuş oluyor. Bu fotoğrafta sadece siz görünmek istiyorsanız genelde fotoğrafı kırpma yöntemine başvuruluyor. Ancak bu yöntem de tek başına yeterli gelmediği için istenmeyen insanları komple silebilen bir uygulama geliştirildi. İşte o uygulamaya dair tüm detaylar..

İnsanları Kadrajdan Çıkarın

Fotoğraf tutkunlarını sevindirecek bir uygulama geliştirildi. Kalabalık ortamlarda anı ölümsüzleştirmek için çekindiğimiz fotoğraflara istemediğiniz kişiler de dahil olabiliyor. Bu kişileri kadrajdan çıkarırken hem fotoğrafın kalitesini düşürüyor hem de fotoğrafın özünü yitirmesine neden oluyorduk. Bu talihsiz duruma dur diyecek bir uygulama geliştirdi. Artık istediğiniz kadar kalabalık ortamlarda fotoğraf çekilebilirsiniz. Çünkü geliştirilen bu yeni uygulama sayesinde fotoğrafın kalitesini bozmadan kadrajdan çıkarmak istediğiniz kişileri çıkarma özgürlüğüne sahip olacaksınız. Uygulamanın tek kötü yanı ise kendinizi çekemeyecek olmanızdır.

Sanatçı Tarafından Geliştirildi

Bu muhteşem uygulamanın herkes tarafından çok sevilmesi bekleniyor. Bir diğer ifade ile bu uygulamanın çağ ötesi bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Uygulama projesinin mimarı Do Something Good’tur. Uygulamaya ilişkin konuşan sanatçı Damjanski şu sözlere yer verdi;
”Bu uygulama adeta ileri çağlar için uygun bir uygulamadır. Bugün ki selfie furyasını yerle bir edecektir. Bunu nasıl mı başaracak. Tabi ki de kadrajda istenmeyen insanları yok ederek” dedi. Uygulamanın adı ise Bye Bye Camera olarak belirlendi. Uygulamanın temelinde yapay zeka teknolojisi kullanılmıştır. Eğlenceli olduğu kadar faydalı olan bu uygulamanın çok sayıda kullanıcı kitlesine sahip olması hedefleniyor. Yapay zekanın muhteşem bir seri olan bu uygulamayı denemek için İOS cihazlarınıza indirip kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Uygulamanın biraz karmaşık gelmesi ise muhtemeldir. Aynı zamanda bu uygulama ücretsiz bir uygulama olmayıp aylık 19,99 TL değerinde bir ödemesi olduğunu da söylemekte fayda olacaktır.Uygulama henüz Android işlemciye sahip cihazlar için kullanıma açılmamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here