Google Cinsel Taciz İddiaları İle Çalkalanıyor

0
74

Google tarafından geçtiğimiz yıldan bu yana kadın çalışanların taciz edildiği yönünde bazı iddialar gündeme gelmişti. Pek çok bölgede yaşanan taciz olaylarının artması özellikle kadın çalışanlarının yine pek çok bölgede durumu protesto etmelerine neden oldu. Bunun ardından farklı teknoloji firmaları ve haber siteleri tarafından kadın çalışanların yaşamış oldukları taciz olayları tekrar konuşulmaya başlandı.

Rapor Hazırlandı

Hazırlanan bir rapor sonrasında ise Google çalışanlarının çalışma şartlarının yanı sıra işini kötüye kullanan çalışan ve yöneticilerin yaptıklarına da yer verildi. Bu belgede 45 farklı çalışanın süreç içerisinde karşılaştıkları kötü muameleyi de gözler önüne serdi. Ayrıca yaşadıkları sorunları açıkça üst yönetime bildirdikleri zaman nasıl bir tavır ve misilleme ile karşı karşıya kaldıkları bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Şikayetlerini dile getiren çalışanların yaptıkları açıklamalar sonrasında iş arkadaşları ve yöneticileri tarafından eşitsizliğe ve ırkçı davranışlara maruz kaldıkları, kendilerine cinsiyetçi davrandıkları belirlendi. Olayların tamamı yönetime rapor edildi. Ancak buna rağmen yönetim tarafından herhangi bir adım atılmadığı belirlendi. Olayların şikayet yapan kişinin aleyhine işleyeceği belirtildi.

Özellikle kadınların çalışma hayatlarında hakarete uğradıkları, görmezden gelindikleri ve görevlerinin gerektiği gibi yapılmasının engellendiği ifade edildi. Bu sebeple gerekli belgelerin açığa çıkması Google tarafından hoş şekilde karşılanmadı. Konu hakkında incelemeler hala devam ederken kadınların protestoları da pek çok kişi tarafından desteklenmeye devam ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here