Google’da Hakkınızdaki İftirayı Anında Sildirin

0
74

Google, kullanıcılarının kişisel veya kurumsal verilerinin iftiralarla veya yanlış bilgilerle mağdur olmasına yol açmamak için özel önlemler alıyor. Google destek hattına direkt olarak tarayıcıdan erişebilir, sizinle ilgili olmak kaydıyla istemediğiniz bir içeriğin kaldırılması, ulaşılamaz hale gelmesi amacıyla yardım alabilirsiniz.

Google bünyesinde milyonlarca içerik bulunuyor olmasına rağmen, bunların bir kısmının kullanıcıların haklarını ihlal ediyor olması, kurumun çalışanlarının da düzenli olarak bu durumlarla ilgilenmesini gerektiriyor. Geri dönüş yapılmayacağını düşünerek başvurmaktan vazgeçmemeli, geri bildirimi aşağıdaki yollarla gerçekleştirmelisiniz.

Fotoğraflar, Yazılar ve Videolar Nasıl Sildirilir?

Hakkınızda yanlış bilgilerle veya sizi rencide edici şekilde hazırlanmış olan içerikleri sildirmek için sürekli olarak savcılığa gitmeniz ve suç duyurusunda bulunmanız gerekmiyor. Bunun için Google tarafından özel bir ekip kurulmuş ve gelen tüm geri bildirimlerin kontrol edilerek, kişisel verilerin ve gizliliğin korunması için çaba gösterilmeye başlanmıştır. Bu sayede hem internette kişisel verilerin korunması, özlük haklarının korunması için gerekli hukuki süreç de yönetilebilir hale gelmiştir.

Hakkınızdaki içeriklerin internette ulaşılamaz hale gelmesini istiyorsanız, support.google.com/legal sayfası üzerinden, paylaşımın yapıldığı link ile ilgili bilgiyi paylaşabilirsiniz. Hangi linkte sizinle ilgili paylaşım olduğunu belirttikten sonra, bu durumun sizi neden rahatsız ettiğini ve içeriğin kaldırılmasını neden istediğinizi açıklamanız gereklidir.

Ünlüler Çok Sık Kullanıyor

Sürekli olarak savcılığa gitmek veya avukatları bu içerikleri aramayla sorumlu tutmak mümkün değildir. Bu durumda yapılabilecek en iyi ve hızlı yöntem, direkt olarak Google ile iletişime geçmek olacaktır. Türkçe de dahil olmak üzere onlarca dil için hizmet verebiliyor olmaları nedeniyle, sizin geri bildiriminiz de Türkçe bilen Google çalışanları tarafından hızlıca incelenecek ve karar verilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here