Güncel Sıfır Otomobil Fiyatları Listelendi

0
105
Güncel-Sıfır-Otomobil-Fiyatları-Listelendi.jpg
Güncel-Sıfır-Otomobil-Fiyatları-Listelendi.jpg

Kısa süre önce ÖTV indirimlerinin sona ermesiyle, devlet tarafından %15 oranında ÖTV bedelinde düşük satışların yapılması yönünde teşvik getirilmişti. Bu durumun doğrudan piyasayı canlandırılacağı düşünülmüş olmasına karşın, sıfır araç satışında sürekli olarak ortalama değerlerin altında verilerle karşılaşılıyor. Piyasada varlığını sürdüren tüm otomobil modellerinin sıfır ücretlerini resmi satış sitelerinden öğrenmek mümkündür. Aşağıda, en çok ilgi gören ve fiyat performans dengesi en iyi sağlanmış araç modellerine ulaşabilirsiniz.

%15 ÖTV Teşviği Sona Erdi

Devlet tarafından tüm araç satın alacak kişilere özel olarak 30 Haziran tarihine kadar sıfır araçlardaki satışları desteklemek amacıyla %15 oranında ÖTV indirimi yapılacağı duyuruldu. Binlerce kişi tarafından bu sürecin değerlendirildiği görülürken, piyasada beklenenin çok üzerinde hareketlilikle karşılaşılmadı. İkinci el araç alım satımlarında da düşüş görülen son dönemde, ortalamanın altında ücretlere sahip olan modeller aşağıda yer alıyor. Teşviğin sona ermesi, araçların tekrar normal fiyatlarına çıkmasına neden olduğu için bayiliklerde sıfır modellerde fiyat güncellemeleri yapıldı.

Sıfır Araçların Güncel Fiyatları

En çok ilgi gören modeller arasında yer alan Citroen C3 Live 1.2 için an itibariyle piyasada güncel satış fiyatı 105.500 Türk Lirası olarak belirlendi. Türkiye’de sıkça görülen, ortalama fiyata sahip sıfır araçlar arasında Polo modelleri yer alıyor. Özellikle Volkswagen Polo 1.0 modelinde müşteriler tarafından sıfır araç temin edilmesi için 110.700 Türk Lirası ödeme yapılması gerekiyor.

Toyota Yaris 1.0 yeni araç modelinde otomobil arayan kişiler tarafından yapılması gereken güncel ödeme tutarı 100.500 Türk Lirası olarak belirlendi. Hem fiyat hem performans özellikleriyle öne çıkan Fiat Egea 1.4 Fire ile ilgili ÖTV indirimi bulunmayan güncel satış fiyatları 89.900 Türk Lirası olarak açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here