Honda Çin’de 94 Bin Aracı Bakıma Çağırdı

0
81
Honda Çin’de 94 Bin Aracı Bakıma Çağırdı

Honda tarafından Çin’de dağıtımı gerçekleştirilen, an itibariyle kullanılmaya devam edilen 94 bin aracın fabrikalara geri getirilmesini talep etti. Şirket tarafından, özellikle kazalarda hayati parçaların başında gelen hava yastıklarıyla ilgili bazı kusurlardan ötürü düzenlemelerin yapılması gerektiği belirtildi. Geri çağırılan araç modelleri, araçların üretim tarihlerinin de verildiği bir listeyle duyuruldu. Ülkenin tüm ulusal kanalları ve haber kanallarında detaylı olarak araçlarla ilgili bilgilerin paylaşılmasıyla birlikte, belirtilen özelliklerdeki araç sahipleri tarafından en kısa zamanda fabrikalara başvurulması talep edildi.

94 Bin Araçta Hava Yastığı Problemi Tespit Edildi

Çin genelinde aktif olarak kullanılmaya devam edilen 94 bin kusurlu aracın bakımının yapılması gerektiği açıklandı. Bu araçlar arasında 11 Kasım 2002 ile 27 Haziran 2015 arasında üretimi yapılan Fit, Odyssey, Accord, City ve Everus S1 modelleri yer alıyor. Ayrıca şirket tarafından üretimi 5 Temmuz 2012 ile 1 Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen Fit Hybrid Sedan modelleri de yer alıyor.

Üretimler yaparken bazı teknik hatalardan ötürü yastıkların tam olarak sıkıştırılamadığı ve açılma sürecinde problemlerle karşılaşıldığı tespit edildi. Ölümlü kazaların ortaya çıkmasını önleyebilmek için, şuana kadar kaza yapmamış olan 94 bin aracın her birinin en kısa süre içerisinde hava yastığı sorununun giderilmesi için getirilmesi gerektiği açıklandı.

Bakımlar İçin Ödeme Yapılmayacağı Duyuruldu

Bakımların yapılmasıyla ilgili süreçte Honda tarafından yapılan açıklamaya göre, müşterilerin hiçbir şekilde ödeme yapmayacağı da gelen bilgiler arasında. Bu sayede hem hızlı bir şekilde genel bakımları yapılacak hem de aracın hava yastığındaki sorunların tamamen giderilmesi sağlanacak. Çok kısa sürecek bir işlem olduğu belirtildiği için, günler boyunca fabrikada tutulmayacak olan araçlar, araç sahibinin getirdiği otomobilin bakımının yapılmasının ardından kullanıma hazır hale getirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here