Instagram Karanlık Mod İçin Geri Sayım Başladı

0
88

Sosyal medya platformları arasında en popülerler arasında bulunan Instagram her geçen gün yeni güncellemeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde yenilikler kullanıcıların kullanım imkanlarının da genişlemesine neden oluyor. Son zamanlarda karanlık mod pek çok uygulama için aktif biçimde kullanılıyor. Bununla birlikte Instagram için de gece modunun eli kulağında. Yakın zamanda uygulamanın devreye girmesi bekleniyor.

Uygulamalarda Karanlık Dönem Başlıyor

Uygulamalar çevresinde resmen karanlık mod özelliği devreye girdi. Son zamanlarda gece modunda gözü yormadan pek çok uygulama gece moduna girmiş durumda. Hatta bu özellik için gün soyan kullanıcılar da var. Bu ay iOS 13 ve Android 10 sürümünün yayınlanmasının ardından karanlık mod özelliği sisteme entegre edilmişti. Bu sürümü kullanan kişilerin herhangi bir telefon ayarı yapmalarına gerek kalmaz.

Ancak sürümlerin bu modu destekliyor olması uygulamalarında bu sürümü destekleyeceği anlamına gelmiyor. Bu sebeple uygulamalar tarafından sürümün hayata geçirilinceye kadar uygulanabilir olmasını engelliyor. Bu durumda uygulamaların kendi içlerinde güncellemerini yapmaları bekleniyor. Özellikle Twitter’dan sonra gmail için de karanlık mod gelmişti. Ancak popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın bu süreçte yeni mod için harekete geçeceği öğrenildi. Pek çok kullanıcının heyecanla bu yeni modu beklediği ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here