iOS 13 Beta 4 Güncellemesi Yayınlandı

0
97

Apple tarafından işletim sistemiyle ilgili yeniliklerin düzenli hale getirilmesi, problemlerin giderilmesi için sürekli olarak testler yapılmaya devam ediliyor. Son güncellemeyle birlikte direkt olarak ana menü ve ayarlar kısmındaki kullanım süreçleri üzerinde durulduğu öğrenildi.

Beta 3 güncellemesinden farklı olarak bu versiyonun yayınlanmasıyla birlikte cihazda toplamda 4 farklı durum için düzenlemelerin yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Bu sayede performans artışı oluşabileceği gibi, menü yönetimiyle ilgili genel düzenlemelerle de ara yüzün daha pratik bir hale gelmesi sağlandı.

iOS Beta 4 Yenilikleri Açıklandı

İos Beta 4 yeniliklerinin başında ayarlar uygulamasına girildikten sonra, yetkisiz girişlerle oluşabilen bazı güvenlik problemlerinin ve açıklarının ortadan kaldırılması sağlandı. 3D Touch kullanımındaki verimlilik ve hız artırıldı. Ana menüye girilmesi için uzun basıldığında açılan menüdeki ara yüz ve erişim düzenlemeleri getirildi.

Apple cihaz sahipleri tarafından özellikle sesli mesaj özelliğinin güncellenmesiyle ilgili talepler yanıt budu. Mobil cihazlarda mesajlardaki sesli mesaj simgesinde güncelleme yapıldı ve bu alandaki yenilikler de beta versiyonun tüm cihazlara uygulanmasıyla değiştirilmiş olacak.

Beta Ücretli Üyelikle İndirilebiliyor

Sıradan bir şekilde tüm kullanıcılar için yayınlanmaması nedeniyle, Apple tarafından geliştirilen yeni betanın indirilebilmesi için mutlaka ücretli üyeliğe sahip olmanız gerekiyor. Ana menüde ortaya çıkan yeniliklere ek olarak 3D touch gibi alanlardaki performans artırıcı yeniliklerden sadece ücretli üyelik sahipleri yararlanabiliyor. Tüm kullanıcıların yararlanabileceği yenilikler ise bunlardan daha farklı olarak, bir sonraki güncellemelerde kısa süre içerisinde gelecek.

Beta sürecinin olmasından dolayı henüz bu yenilikler tam olarak tüm cihazlara entegre edilmeyecek bir yapıya sahip. Bu süreçten faydalanmak, yeni düzenlemelerle ilgili bilgi edinmek ve inceleyenlerden bir tanesi olmak istiyorsanız, Apple cihazınız için ücretli geliştirici üyeliğinizin bulunması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here