Iphone’lara Hızlı Şarj Sınırlaması Geliyor

0
94

Apple tarafından piyasaya sürülen İOS 13 güncellemesi ile birlikte pek çok Iphone modellerinin telefonları aktif bir şekilde kullanmaları amaçlanıyor. Bu süreçte yeni güncelleme ve sürümden pek çok Iphone kullanıcısının son derece memnun oldukları belirlendi. Ancak yine de bazı sorunların baş gösterdiği belirlendi. Özellikle bu süreç içerisinde hızlı şarj sorununun baş göstermesi ciddi bir problem olarak ifade ediliyor.

Yeni güncellemeden birkaç gün sonra İOS 13.1 sürümü yayınlanmıştı. Bunun üzerine birtakım pil sorunları meydana gelmeye başladı. Pil sorunlarının baş göstermesinin ardından İOS 13.1.1 ile 13.1.2 güncellemeleri kullanıcılara sunulmaya başlandı. Sadece iki hafta içerisinde 4 farklı güncellemenin yayınlanması dikkat çekti. Bu süreçte en çok sorun yaratan durum ise hızlı şarj sorunu olarak ifade edildi.

Hızlı Şarj Sınırlaması Gündeme Geldi

Yapılan teknolojik birtakım testler sonrasında bazı kablosuz şarj cihazlarının 5W sınırlamasının getirildiği belirlendi. Bu sınırlamadan pek çok Iphone kullanıcısının doğrudan etkilenmesi bekleniyor. Bununla birlikte Apple sertifikası bulunan ya da bulunmayan kablosuz şarj pedlerinin de etkilendiğinin açıklanması tartışmalara neden oldu.

Bu durumda sınırlamadan etkilenen bir kablosuz şarj cihazına sahip olmanız hangi model telefon kullandığınızı kesinlikle etkilemiyor. Bu süreçte hızlı şarj sorunu ile karşı karşıya geleceksiniz ve 5W’ın üzerine çıkmanız engellenmiş olacak. Bu durum pek çok Iphone kullanıcısı için ciddi bir sorun olarak ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here