Katlanabilir Telefonlar İçin Katlanılabilir Batarya Üretildi

0
74

Son dönemlerde katlanılabilir telefon üretimlerine ağırlık verilmesi ve bu noktada pek çok kişiyi şaşkınlığa sürükleyen üretimlerin yapılması büyük şaşkınlığa neden olmuştu. Zürih Federal Teknoloji enstitüsü tarafından yürütülen bir çalışma sonra bilim insanları katlanılabilir telefonlar için kullanılmak üzere katlanılabilir bataryalar yapmayı da başardılar. Bu bataryaların kullanım alanlarının da son derece geniş olduğu öğrenildi. Bilgisayar, tablet, akıllı saat ve tekstil ürünleri üzerinde kullanım sağlanabilecek.

Katlanabilir Bataryalar Pek Çok Alanda Kullanılabilecekler

Akıllı telefon sektörü her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu süreçte özellikle 2019 yılında katlanılabilir telefonlar üretilmeye başlandı. Geçtiğimiz yıl itibariyle telefonların üretimleri konusunda bazı görüşler ortaya atılmıştı. Ancak beklenilen etkiyi göremediği öğrenildi. Bunun asıl nedeni ise ilk katlanılabilir telefon modeli olan Rouyu FlexiPai’nin piyasada beklenilen etkiyi görememesi olarak ifade edilebilir. Son dönemlerde Huawei Mate X’in katlanılabilir telefonunun hala görülmemiş olması da piyasada herhangi bir etkinin oluşmasını engellendi.

Ancak katlanılabilir telefonlar üzerinde üreticiler tarafından çalışmalar devam ediyor. Teknoloji dünyasının ilerleyen yıllarda bu konuda ciddi çalışmalar yapmaları bekleniyor. Bu üretimlerin gelecek teknolojisini etkilemesi bekleniyor. Ayrıca bu teknolojiye uygun donanımların geliştirilmesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Şimdilerde katlanılabilir telefonlar için kullanılmak üzere katlanılabilir bataryalar üretilecek. Bu süreçte gelecek teknolojisinde aktif bir biçimde kullanılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here