Kredi Kartı Büyüklüğündeki Telefon İşlevi ve Fiyatıyla Şaşırttı

0
73

Son yıllarda büyük cep telefonları gündeme gelmişken Hong Kong merkezli bir teknoloji şirketi olan TLC yeni cep telefonunu çıkardı. Özellikle boyutuyla dikkat çeken telefonun bir kredi kartı boyutunda olduğu belirlendi. Palm ismi verilen cep telefonunun sadece 70 gram ağırlığında ve 3.3 inç boyutunda olduğu ifade edildi.

Dünyanın en küçük akıllı telefonu olma özelliği taşıyor. Bu süreç içerisinde telefonun sadece bir kredi kartı büyüklüğünde olması dikkatlerden kaçmadı. Küçük bir cep telefonu olmasına rağmen büyük cep telefonlarına meydan okuduğu belirlendi.

Palm Telefonu Hangi İmkanları Sunuyor?

TLC tarafından piyasaya sürülen cep telefonunun pek çok özelliği bulunuyor. Pek çok özelliğin minimalize edildiği öğrenildi. Telefon içerisinde ‘Life Mode’ isimli bir özellik de bulunuyor. Bu özellik sayesinde telefonun her kapandığı sırada bağlantı özelliklerinin de devre dışı kaldığı ifade ediliyor.

Bu durum çerçevesinde telefonda geçirilecek zamanın özellik sayesinde minimum seviyeye indirilmesi amaçlanıyor. Bu durumda ekran yeniden açıldığı zaman bağlantı özelliklerinin yeniden gelmesi hedefleniyor. Ardından bildirimler yeniden aktif hale geliyor. Küçük bir cep telefonu olmasına rağmen 12 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera bulunuyor. Kutusundan çıktığı zaman Android 9 Pie özelliği ile çıkıyor. İçerisinde bulunan sertifika sayesinde suya ve toza tam dayanıklılık sağladığı belirlendi. Ülkemizde satışa çıkan telefonun satış fiyatı 2.999 lira olarak belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here