Lamborghini Huracan Performante’nin Tasarımı Yoğun İlgi Görüyor

0
55

R1 Motorsport ekibi tarafından Lamborghini’nin beğenilen aracı Huracan Performante’te eşsiz bir tasarım yapıldı.

Türkiye’de istediği satışlara erişemese bile Avrupa pazarında söz sahibi olan Lamborghini’nin sevilen aracı Huracan Performante, özel bir tasarımla harika bir hale getirildi. R1 Motorsport ekibi, araca askeri kamuflaj tasarımı yaptı. Özellikle mat renklerin kullanıldığı tasarım, Lamborghini Huracan Performante’ye agresif bir hava kattı. Bunun yanı sıra köşeli çizgilerin araca estetik kazandırdığını da söylemek mümkün.

Yapılan tasarımla birlikte Lamborghini Huracan Performante’nin çok agresif bir yapıya kavuştuğu görülürken, agresif hava için karbon fiber gövde kitinin kullanıldığı anlaşılıyor. Ayrıca tekerleklerdeki ön rüzgar deflektörü de otomobile tamamlayıcılık katıyor. Bu arada yeni tasarımda kaputun üstündeki havalandırmalar dikkat çekerken ön çamurluklar da Lamborghini’nin karakterini ortaya koyuyor.

İşte Aracın Özellikleri

Lamborghini Huracan Performante’de şirketin özel 10 jantlı tekerlekleri kullanılıyor. Ayrıca ön tekerleğin ölçüsü de 50 cm x 24 cm olarak belirtiliyor. bunun yanı sıra arka tekerlek 53 cm x 31,75 cm olarak ifade edilmekte. Yeni araçta tek değişikliğin egzozda bulunduğu belirlirken Motorsports ekibinin kendisi oluşturduğu aktarılmakta.

5,2 litre ve 630 beygir kuvvetinde olan aracın 600 torkluk V10 motoru bulunuyor. Lamborghini Huracan Performante’nin çift kavramaları 7 vitesli şanzımanı da öne çıkan özellikler arasında. Saatte 325 km hıza ulaşabilen aracın 0’dan 100’e 2.9 saniyede çıkması da eleştirmenlerden olumlu yorumlar alıyor.

Bastırma kuvvetini ayarlamak ve istenilen performansı yakalamak için aracın özel bir aerodinamik sistemine sahip olduğu bilinirken, Lamborghini Huracan Performante’nin fabrika çıkış fiyatı 275 bin Dolar. Tabii ki özel tasarımın fabrika çıkışına göre çok daha pahalı olduğunu söylemek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here