Mercedes’in Yeni Elektrikli Modeli EQC Beklenenden Geç Satışa Sunulacak

0
42

Elektrikli otomobil pazarı gün geçtikte büyürken, Mercedes’in EQC modeli merakla bekleniyor. Ancak şirketin Amerika’daki kullanıcılara kötü haberi verdiği ve ülke genelinde satışların 2021 yılında başlayacağı ifade edildi.

Almanya’nın en saygın otomobil şirketlerinden birisi olan Mercedes Benz, yeni elektrikli aracı EQC ile Avrupa’da görücüye çıkmıştı. Mercedes, EQC ile ilk defa elektrikli otomobil pazarına giriş yaparken Amerika için aracın 2021 yılında satışa sunulacağını açıkladı. Bu açıklama sonucunda Amerikalı Mercedes kullanıcılarının hayal kırıklığı yaşayacağı düşünülüyor.

SUV olarak tasarlanan Mercedes EQC bilindiği üzere 2019 yılında Avrupa’da satışa sunulmuş ve 2020 yılının ortalarında Amerika’da piyasada olacağı kesinleşmişti. Ancak şirketten gelen haberler Amerika’da EQC’yi bekleyenleri bir hayli üzdü. Edinilen bilgilere göre Alman otomobil şirketi Mercedes, EQC modelini Amerika pazarında 2021 yılında satışa çıkaracak.

Sebep Avrupa’daki Hareketlilik

Şirketten gelen bilgilere göre Mercedes, Avrupa piyasasındaki taleplere yetişmekte zorlandığı için Amerika pazarına giriş tarihini erteledi. Önceliğini Avrupa’ya veren şirket, burada talepleri geciktirmemek ve pazarda daha fazla söz sahibi olabilmek için böyle bir karar aldı. Bu nedenle Amerikalı kullanıcılar şirketin ilk elektrikli otomobili olan EQC’ye en erken 2021 yılında binebilecekler.

Avrupa Birliği tarafından alınan karbon emisyonu kurallarına göre otomobil şirketleri harekete geçti. Şartları sağlamak ve ekolojik bir araç tasarlamak isteyen firmalar birbirleriyle yarışır hale geldiler. Elektrikli otomobil pazarında yaşanan bu rekabete birçok şirket dahil olurken, son olarak Mercedes’in EQC modeli ile görücüye çıktığı biliniyor.

Ayrıca edinilen bilgilere göre ilerleyen süreçte şirketler benzinli araç sayısında azalmaya gidecek ve elektrikli otomobillere ağırlık verecekler. Mercedes’in de böyle bir girişimde bulunacağı ve kısa süre içerisinde planlarıyla alakalı kullanıcıları bilgilendireceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here