Nesnelerin İnterneti İçin Apple SiriOS Geliştiriliyor

0
83

2020 yılında piyasaya sürüleceği tahmin edilen Apple SiriOS ile nesnelerin interneti teknolojisinden çok daha fazla yararlanılabilecek. Televizyonun açılması, kanal değiştirilmesi, mekanın genel yapısına uygun şekilde nesneler arasında internet bağlantısı bulunduğu taktirde tek cihazdan hepsinin kontrol edilebilmesi sağlanacak. Geçmişte ortaya koyulan teknolojilerde en büyük sorunların başında gelen anlama problemi, bu cihazlarda direkt olarak normal bir insanla iletişim kurulduğunda anlaşıldığı haliyle anlaşılabilecek. Zaman içerisinde aramalarınız ve cümle kuruş yapılarınız da algoritmalara işleneceği için, sistemin sizi tam olarak tanıması çok kısa süre alacak.

HomePod Halen Geliştirme Aşamasında

Sesli asistanlarda son zamanlarda ortaya koyulan yeniliklerin tamamının ve daha fazlasının yeni ürün olan HomePod bünyesinde yer alacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu pazarın başarılı bir şekilde kurulması halinde özellikle tüm internete bağlanabilen cihazlar göz önünde bulundurulduğunda, sisteme 50 milyar cihazın katılacağı öngörülüyor. Böylelikle herkes tarafından kendi cihazları üzerinde tek cihaz üzerinden hakimiyet sağlamak mümkün olacak.

2020’de Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Piyasaya çıkış tarihinin 2020 yılı veya 2021 yılının başı olması beklenen üründe günümüzdeki yapay zeka ve nesnelerin interneti teknolojisinin geliştirilmesi öngörülüyor. Direkt olarak geçmiş versiyonlarındaki ortalama nesnelerin interneti teknolojisi yerine, birbirleriyle uyumlu şekilde çalışabilecek bir mekan oluşturabilmek için tüm detaylar göz önünde bulundurulabiliyor.

Tek cümleyle perdelerin açılması, televizyonun kapatılması, ışıkların açılması, klimanın açılması, kapının kapatılması gibi işlemlerin artık akıllı ev sistemlerine entegre edilmesine çok az bir zaman kaldı. IoT teknolojisinin Apple tarafından tasarlanması için günümüzde halen yüzlerce konu üzerinde çalışmalar sürdürülüyor. Sadece WatchOS veya iPadOS işletim sistemleri üzerinden değil, kendine özel bir işletim sistemi ve kullanım sürecine sahip olan cihazın üretilmesi sağlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here