Nintendo Switch Lite Tanıtıldı

0
116
Nintendo Switch Lite Tanıtıldı
Nintendo Switch Lite Tanıtıldı

Nintendo tarafından piyasaya sürülecek olan yeni oyun konsolu Switch Lite için detaylı olarak ürün özellikleri öğrenildi. Ürünün kullanım kalitesinin artırılması, yüksek performans elde edilmesi için çeşitli yenilikleri beraberinde getirdi. Özellikle kendisine has taşıma çantası ve ekran koruyucu kılıfa sahip olması sayesinde son derece uzun ömürlü bir ürün elde edilecek.

Her yaş grubundan insanı kendine çekmeyi hedefleyen firmanın piyasada uzun süredir bu oyun konsoluyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Sadece konsolda oynamakla yetinmesi gerekecek olan oyuncular, eski versiyonda olduğu gibi istediklerinde HDMI kablosuyla direkt olarak konsolu TV’ye bağlayamayacaklar.

Nintendo Switch Lite Özellikleri

Ürünün ekran büyüklüğü çok merak ediliyordu ve 6.2 inç olacağı öğrenildi. 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip olacak oyun konsolunun ayrıca 5.5 inç dokunmatik LCD ekranı bulunacaktır. Toplam ağırlığı 275 gram olmasının yanı sıra boyutları 81.1 mm x 208 mm x 13.9 mm olarak belirlendi. Nintendo oyunları olarak piyasada bulunan tüm oyunların bu sürüm için de güncelleneceği ve herhangi bir görüntü, oynanış sorunu olmaksızın oynanabileceği, Nintendo şirketi tarafından yapılan açıklamalarla öğrenilmiş oldu.

Nintendo Switch Lite Fiyat Performans

Tüm oyun konsolu severlerin merak ettiği konulardan bir tanesi olan fiyat performans dengesi, Nintendo Switch Lite fiyatı için henüz açıklama yapılmaması nedeniyle karşılaştırılamıyor. Yeni dönemdeki kurlara da bağlı olarak, ülkemizdeki pazara giriş fiyatının değişiklikler yaşayabilecek olması nedeniyle, satışa çıkmadan bir ay öncesinde net fiyatın duyurulması bekleniyor.

Pokemon Versiyonu Çıkacağı Duyuruldu

Pokemon versiyonlu özel tasarıma sahip olan ürünler ve görsellerin de doğrudan Nintendo Switch Lite ile entegre edileceği belirtildi. Tüm görsellerin Sticht Lite Zacian & Zamazenta Edition isimli iki konsol bünyesinde yer alacağı öğrenildi. Tasarımın ele çok daha uyumlu olması, oyunların uzun süreler boyunca hiçbir yorgunluğa sebebiyet vermeden oynanabilir olmasını sağlıyor.

Oyun konsolu için teknik özellikleri ve genel özellikleri dışında pek fazla bilgi verilmiyor. Eylül ayının ortalarında piyasaya hızlı bir giriş yapması beklenen konsolun özellikle bazı kısıtlamalarla birlikte oyunların tümünden yararlanılmasını sağlayacağı biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here