Nokia 6.2 ve 7.2 Tanıtım Tarihi Açıklandı

0
99

Nokia tarafından piyasaya sürülecek yeni iki cihazla ilgili teknik özelliklerin öngörüleri yapılmaya başlandı. 6.2 ve 7.2 versiyonlarıyla sadece bir ay sonra bir anda piyasaya milyonlarca adet cihaz dağıtımı yapılacak. Şirket tarafından eş zamanlı olarak bir cihazın iki segmentinin neden dağıtıldığıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Benzer özelliklere sahip olmaları, çok büyük bir farka sahip olmayacaklarının düşünülmesi nedeniyle özellikle cihazlarla ilgili çeşitli yorumlar yapılabiliyor. 7.2 versiyonunun çok daha yüksek bir ücrete sahip olması durumunda, daha ucuz olacağı düşünülen 6.2 versiyonunun alınmasıyla çok fazla performans farkıyla karşılaşılmayacağı öngörülüyor.

Nokia İki Yeni Cihaz Çıkarıyor

Akıllı telefon üretiminde öncü markalardan bir tanesi olmak amacıyla sektördeki yeniliklerini sürdüren Nokia, 6.2. ve 7.2 isimli iki özel telefon üretimine girişti. Şirket tarafından sektördeki ucuz telefonlardan ikisi olacağı düşünülen modellerde 4 GB Ram, 6 GB Ram seçenekleri arasında seçim yapılması mümkün oluyor. Ayrıca 64 GB ile 128 GB arasında değişiklik gösteren dahili depolama birimleri üzerinden seçiminizi yapabiliyorsunuz.

İki cihazın da Android 9 Pie versiyonu için uyumlu bir yapıya sahip olması sağlandı. Versiyonlar farklı olarak tanımlansa da, iki cihazda da 48 GB arka kamerada 120 derece ultra geniş açılı lensli kamera olacağı öngörülüyor. Cihazlarda çift kart veya hafıza kartı desteğinin olacağı bilgisi ise, en merak edilen özellikleri arasında yer alıyor.

Nokia 6.2 ve 7.2 Ağustos’ta Tanıtılacak

Nokia tarafından üretilen 6.2 ve 7.2 versiyonlarında cihazlar için snapdragon 660 işlemci bulunacağı düşünülüyor. Teknik özelliklerle ilgili henüz net bir bilgi bulunmadığı için, ürünlerin hangi özelliklere sahip olacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Teknik özellikler Ağustos ayı içerisinde tanıtılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here