Samsung Galaxy Fold’un İstatistikleri Şaşırttı

0
44

Güney Koreli teknoloji Şirketi Samsung’un Elektronik Başkanı Young Shon, Galaxy Fold konusunda açıklamalar yaptı.

Dünyada pazar payı ile önemli bir konumda bulunan ve sektörde söz sahibi olan Samsung’un yeni telefonu Galaxy Fold’un satış rakamları açıklandı. Berlin’de bir toplantıya katılan Samsung Elektronik Başkanı Young Shon, 1 milyon adet Galaxy Fold sattıklarını açıkladı. Ayrıca Shon, 500 bin telefon hedefinin de ziyadesiyle aşıldığını aktardı.

Samsung için geliştirmelere devam ettiklerini ve hedeflerini gerçekleştirdiklerini dile getiren Elektronik Başkanı Young Shon, 500 bin Galaxy Fold satışı tahmin ettiklerini ancak satış sayısının 1 milyonu bulduğunu aktardı. Ayrıca Elektronik Başkanı 2000 bin dolarlık telefonu 1 milyon kişinin almak istemesini de önemli bulduğunu belirtti.

Disrupt Berlin’de yapılan tartışmanın aslında temel hedefi inovasyon yoluyla büyümeye ilişkindi. Samsung Elektronik Başkanı Young Shon etkinlikle Samsung’un ürün piyasaya sürme sürecini paylaştı. Ayrıca Shon Galaxy Fold ile alakalı merak edilen pek çok şeyi dile getirdi.

Galaxy Fold İlk Etapta Hayal Kırıklığı Yaşatmıştı

Samsung’un atılımları sonucunda ürettiği katlanabilir akıllı telefon Galaxy Fold, ilk etapta çok sayıda kullanıcıdan şikayet almıştı. Nisan ayında piyasaya sürülen ve kullanıcılardan istediği geri dönüşü alamayan Samsung, cihaz için çalışmalara devam edeceklerini açıklamış ve Yeni Galaxy Fold’u Eylül ayında revize ederek kullanıcılarla buluşturmuştu.

Eylül ayında piyasaya çıkan yeni Galaxy Fold’da hala ekran problemleri devam etmesine karşın Nisan ayındaki üretime göre çok daha sağlam olduğu ifade ediliyor.

Bu arada katlanabilir telefon için hala çalışmalar yapan Samsung’un 2020 yılında 6 milyon katlanabilir cihaz satışına ulaşmak istediği biliniyor. İlerleyen süreçte şirketin stratejisinin net bir biçimde belli olacağı söylenenler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here