Samsung One UI Arayüzü Yayınlandı

0
108

Sadece bir yıl içerisinde pek çok sayıda akıllı telefonun yayınını yapan ve bunların büyük bir kısmını eski versiyonlarından çok daha üst teknik özelliklerle sağlayan Samsung, ara yüz güncellemesine gitti. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu onlarca ülkede aktif olarak milyonlarca cihazının yer aldığı Samsung markası, Samsung One UI ara yüzünün kullanıma sunulmasını sağladı.

Dev şirket tarafından Touch Wiz ve Samsung Experience ara yüzleriyle ilgili yapılan güncellemelerin sonrasında bu alanda yeni bir çalışma gerçekleştirilmiş olması dikkat çekti. Genel olarak uygulamaların her birinde daha yuvarlak bir tasarım belirlenmesi ve ikonların yanı sıra telefonun karanlık moda kullanılabilir olması için yeniliklerin getirildiği duyuruldu.

Android Pie Güncellenmesi Getirildi

Android işletim sistemine sahip cihazların en büyük şirketi olarak tanımlanan Samsung için özellikle Android Pie versiyonu için de an itibariyle aktifleştirildiği duyuruldu. Yeni versiyon tüm cihazlarda kullanıma hazır durumda ve herhangi bir ücret ödenmesi gerekmeksizin değerlendirilebilecek yapıya sahip. Otomatik güncellemeleri yapılan cihazlarda tüm ara yüz özellikleri de One UI sistemine uygun hale getirildi.

One UI 2.0 Versiyonu Q İle Eklenecek

Samsung tarafından tüm çalışmalarının tamamlandığı bildirilen ve yeni versiyonla ilgili testlerin yapıldığı bilinen One UI ile ilgili çalışmalara ulaşıldı. Son dönemde yoğun ilgi gören ara yüzlerin milyonlarca kişi tarafından kullanılabilir olmasını sağlayan şirket tarafından üretilen UI 2.0 versiyonuna sadece Samsung Q ile ulaşılabileceği duyuruldu.

Cihazların kullanım sürecine çok büyük bir etkisi olmasa dahi, ara yüzün daha pratik olmasını ve hızlıca yönetilebilir olmasını sağlayacağı öngörülüyor. Samsung aynı zamanda gelecek ayda direkt olarak Android Q adını verdiği versiyonu yayınlayacağı için, yeni ara yüzün de buna tam olarak uygun ve açık barındırmayan cinsten olmasını istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here