Teknoloji Odaklı Yerli Üretim İçin Düğmeye Basıldı

0
63

Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank yaptığı bir konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Teknolojinin gelişim gösterdiği günümüz şartları içerisinde tüm fırsatların en doğru ve en etkili şekilde değerlendirilmesi için fırsatlardan faydalanmak için yeni bir programın hazırlandığını dile getirdi. Yeni hazırlanan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı ile birlikte bu süreçte yazılı bir açıklama daha yapıldığı görüldü.

Yazılı Açıklama Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama sonrasında bu konudaki çalışmalarla birlikte başvuruların da açıldığını dile getirdi. Özellikle açıklamalarda ‘Stratejilerimizin temelini oluşturan ve üzerinde aylardır çalışma yaptığımız Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlemiz için makine sektöründen ilk adımı atmak istedik. Bunun üzerine bu program ile birlikte sektörün yatırım hacmini artırması ve istihdam verilerini yükseltmesini bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.

Yeni program ile birlikte hem üreticinin hem de alıcının bu süreçte aynı anda teşvik edilmesi bekleniyor.. Bu programın hazırlanmasının ardından sektörde öncelikli olarak belirlenen bazı ürünlerin de desteklenmesi bekleniyor. İlk çalışmanın makine sektöründe başlaması dikkat çekti.

Sadece sektörel yatırım değil aynı zamanda reel sektörün de yatırımlardan olumlu etkilenmesi bekleniyor. Başvuru süreci de başlamış oldu. Ön başvuru tarihi için 4 Ekim ile 22 Kasım tarihleri belirlenirken kesin başvuru tarihleri için de 12 Kasım ile 13 Aralık tarihleri belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here