Tesla’nın Yeni Korna Seslerinden Birisi Osuruk Sesi Olacak!

0
98

ABD ve Ab üzerinde yapılan değerlendirmeler ve konulan sınırlandırmalar çerçevesinde elektrikli araçların korna seslerinin de motor sesine sahip olması özelliklerden birisi olarak ifade ediliyor. Yapay motor sesi Türkiye içinde önümüzdeki yıllarda devreye girecek. Bu konuda özel çalışmaların yapıldığı ifade edildi. Yine bazı ülkelerde de önümüzdeki yıllarda zorunlu hale gelmesi bekleniyor. Tesla elektrikli araçların üreticisi ve kurucusu olan girişimci Elon Musk konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Tesla’ların üretimi sırasında yapay motor seçeneğinin yanı sıra farklı korna seslerinin de bulunması bekleniyor.

Elektrikli araçlara yapay korna sesinin getirilmesi bir zorunluluk olarak ifade ediliyor. Bu durum yayaların güvenliği için zorunlu hale getirilmiş durumda. Elektrikli araçlar hakkındaki korna sesleri konusunda özel bir çalışma yapıldı ancak bu çalışmaların henüz yürürlüğe girmediği belirlendi. 2020 yılından itibaren bazı ülkeler için yapay motor sesli kornaların devreye girmesi bir zorunluluk olarak ifade ediliyor.

Tesla’nın Korna Sesleri Çok Konuşulacak!

Tesla’nın sahibi Elon Musk tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar çok konuşulacak gibi görünüyor. Bu süreç içerisinde osuruk sesinin de seçilebilir olan sesler arasında yer alacağı öğrenildi. Bu durum şimdiden tartışmalara neden oldu. Aynı zamanda sesler arasında Hindistan cevizinin kırılma anında çıkardığı sesin de bulunacağı ifade edildi. Bu sesin bir filmin küçük bir kısmından alındığı öğrenildi. Araçların trafikte nasıl bir performans sergileyeceği ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here