TikTok Reklam Politikasını Değiştiriyor

0
131

Her uygulamanın kendi içerisinde bir reklam politikası bulunuyor. Bu süreç içerisinde reklam politikası bazı uygulamalar için güvenli liman olarak kabul görürken bazı uygulamalar için tehlikeli durumlara da neden olabilir. Özellikle son aylarda giderek popüler hale gelen ve milyonlarca kişi tarafından aktif biçimde kullanılan TikTok için geliştiriciler ve şirket tarafından reklam politikası yönünde bir değişikliğe gidilmesine karar verildi.

Reklam Politikası Tamamen Değişiyor

TikTok pek çok farklı ülkede aktif biçimde kullanılıyor. Ancak bu süreç içerisinde ülkeler arasında meydana gelen gerilimlerden artık etkilenmek istemiyor. Bunun üzerine aslında Çin merkezli olan uygulamanın ABD ile yaşanan sorunlar sebebiyle etkilenmek istemediği ifade edildi. Çin sadece ABD ile değil birkaç ülke ile de sorunlar yaşıyor.

Bu durumu engellemek ve sorunları çözmek için TikTok aldığı karar sonrasında siyasi reklam kararı alacağını duyurdu. Siyaset her alanda geniş bir yere sahip bir durum olarak biliniyor. Bu süreçte politika değişikliğine gideceği de belirtildi. Bundan sonraki dönemde uygulama için siyasi reklamların kullanımına kesinlikle izin verilmeyecek.

Siyasi reklamların son dönemlerde sık sık gündeme gelmesinin ardından amacına uygun olmayan bir uygulama profili çizdiği belirlendi. Bu durumun engellenmesi için siyasi reklamlara ücretli ya da ücretsiz fark etmeksizin izin verilmeyeceği özellikle belirtildi. Kullanıcı deneyimlerinin her geçen gün geliştirilmesi ve memnuniyetin artırılması için çalışmalar devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here