Timsah Yakaladığı Avından Aniden Vazgeçti

0
90
Timsah Yakaladığı Avından Aniden Vazgeçti
Timsah Yakaladığı Avından Aniden Vazgeçti

Suyun yakınında timsah tarafından yakalanan geyik, arka toynaklarını timsahın ağzına kaptırıyor. Fakat timsah tarafından ne ayakları kırmaya yönelik bir hamle yapılıyor ne de gövdeyi parçalayacak, öldürücü ısırık geliyor. Timsahların aşırı et tüketmiş olmaları halinde dahi bu tarz bir durumu gerçekleştirmeyecekleri, her zaman için avlarını parçalamak için saldırgan tavırlar sergileyecekleri belirtiliyor.

“Yakalanan Geyik Hamileydi”

Sosyal medyada üzerine uzun süren tartışmalar yapılan video için özellikle çoğu kullanıcı tarafından, geyiğin hamile olduğu ileri sürüldü. Timsah tarafından avın hamile olduğunun anlaşılması üzerine geyiği yemekten vazgeçtiğinden söz ediliyor. Bu tarz bir durumun hayvanlar aleminde özellikle dramatik videolar hazırlamak amacıyla, normalde olmayan tanımlamalar yapılarak paylaşıldığı zamanlarda görüldüğü biliniyor.

Hayvanların sadece dişinin karnında bulunduğu süreçte değil, doğurduktan sonra da sıklıkla av olduğuna şahit olunuyor. Özellikle tecrübesiz geyik yavrularının timsahlar tarafından en kolay hedefler olduğu vurgulanıyor. Hayvanlar tarafından ortak yaşam alanlarının korunması amacıyla belli başlı ortaklaşa davranışlarla karşılaşıldığına şahit olunuyor. Av ve avcı arasında duygusal bir bağ olması, avın genel durumu nedeniyle avcı tarafından acınmasına yönelik sabit herhangi bir izlenim oluşmuyor.

Olay Sosyal Medyayı İkiye Böldü

Çoğu kişi tarafından timsahın, geyiğin hamile olduğunu anlamasından dolayı yemediği yönünde yorumlar yapıldı. Diğer kesim ise kameranın çekmediği yerde farklı, daha acil bir durum olması nedeniyle timsahın geri çekildiği vurgulandı. Videodan anlaşılan kısımda ise geyiğin hamile olduğu yönünde yorumlar yapıldı.

Normal şartlarda timsahlar tarafından avlarının nabızlarının kontrol edilmesi, organlarının uzun süre boyunca incelenmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Çok nadir görülen bu olayda timsahın neden ağzını açtığı ve geri çekildiği konusunda bir türlü fikir birliğine varılamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here