Türk Telekom Kesintisi İçin Nokia Sorumlu Tutuluyor

0
67

İstanbul’da meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında pek çok kişi büyük panik yaşadı. Bunun üzerine GSM operatörlerinin büyük bir kısmı hizmet vermedikleri için mağduriyete neden olmuşlardı. Ancak deprem sonrasında Türk Telekom en çok sorun yaşatan telefon operatörü olarak belirlendi. İnternet erişiminin tamamen kapatılması sonrasında pek çok kişi sevdiklerine ulaşamadı. Sevdiklerine ulaşamayan vatandaşların bu süreçte büyük panik yaşadıkları görüldü.

Pek çok kişi aramalara ulaşamazken bu süreçte sadece kısmen bazı bölgelerde çeken internetleri üzerinden sevdiklerine ulaşmaya çalıştılar. Türk Telekom kullanıcılarının depremden sonra saatlerde erişim sorunu yaşamaları tartışmalara neden oldu. Bunun üzerine sadece İstanbul’da değil diğer şehirlerde de telefonun çekmemesi tartışmalara neden oldu.

Nokia Sorumlu Tutuluyor

Türk Telekom yaşanılan sorun sebebiyle bir süredir tartışmaların hedefi haline gelmişti. Türk Telekom ana merkezinin sorunlarla karşı karşıya kalması sebebiyle kullanıcılara Servis yok ya da arama sonlandırıldı gibi uyarılar gitmeye başladı.

Bazı kaynaklar tarafından gelen haberler çerçevesinde Türk Telekom’da yaşanan krizin en büyük sorumlusunun Nokia olduğu iddia edildi. Nokia tarafından geliştirilen altyapı sorununun giderilmesi için yetkililerin çalışanlara fazla mesai yaptırdıkları da ifade edilmeye başlandı. Konu hakkında çalışmalar devam ederken konu hakkındaki tartışmaların hala devam ettiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here