Twitter’dan Beğeni Toplayan Güncelleme.. Artık Paylaşılan JPEG Görüntülerin Kalitesi Düşmeyecek

0
92

Twitter kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi, paylaşılan ekran görüntülerinin kalitesini kaybetmesiydi. Yeni yıl ile birlikte Twitter, kullanıcılarını bu dertten kurtarıyor.

Popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, hem kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak hem de gelen şikayetleri azaltmak adına JPEG formatında kalite düşüşünü ortadan kaldırıyor. Böylelikle Twitter Web üzerinden yapılan JPEG paylaşımlarında görsel kalitesi hiçbir koşulda düşmeyecek.

Twitter, görüntüleri işleme sistemini değiştirerek kalite düşüşünü ortadan kaldırdı. Kullanıcılardan gelen şikayetleri dikkate alan sosyal medya platformu, bu gelişmeyle fotoğrafçıları sevindirmeyi planlıyor. Bu arada görüntü kalitesinin aynı kalması için fotoğrafların Web üzerinden yayınlanması gerekmekte. İlerleyen süreç içerisinde mobil üzerinden yüklenen görsellerin de yapılacak ayarlama ile düzeltilmesi bekleniyor.

Nolan O’Brien Açıklamalarda Bulundu

Twitter’ın mühendislerinden birisi olan Nolan O’Brien, kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kullanıcılara müjdeli haberi verdi. Artık JPEG kodlamasının aynı şekilde korunacağını açıklayan O’Brien, kalite kaybı oluşmayacağını da yineledi.

Bilindiği üzere yüksek kaliteli görüntü dosyaları yüzde 85 korunarak JFIF’e dönüştürülüyordu. Bu durum görsel kalitesini gözle görülür şekilde değiştirirken kullanıcıları da rahatsız etmekteydi.

Twitter’ın meşhur mühendisi Nolan O’Brien, ayrıca değişiklik hakkında bazı önemli bilgilendirmeler de yaptı. Mühendis, önizlemeler ile birlikte küçük resimlerin her zamanki gibi kalitesi düşük şekilde görüneceğinin altını çizdi. Bununla birlikte resmi tam boyutuna getirenlerin farkı anlayacağı da yine O’Brien tarafından aktarıldı.

Bu arada 5 MB’ın üstünde bulunan bütün fotoğraflar hangi formatta olursa olsun dönüştürülecek ve bir şekilde kalitesini kaybetmiş olacak. Bu durum hakkında tartışmalar sürerken Twitter’ın kota dostu olarak hizmet vermek istediği biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here