Ubisoft’tan Beklenen Google Stadia Açıklaması Geldi

0
97

Ubisoft, oyunların verilerine erişimde kullanılan Uplay+ kütüphanesiyle ilgili yapılan açıklamaların ardından yeni bir açıklamaya daha yer verdi. Özellikle Google Stadia kullanıcıları tarafından ilgi gösterilen açıklamayla, oyuna bulut sunucuları aracılığıyla artık direkt olarak Google Stadia abonelikleri üzerinden de bağlantı kurulabileceği açıklandı. Ayrıca bu sürecin yatırım getirisinin de bir hayli yüksek olduğu bildirildi.

“Oyun Taşıma Maliyetleri Yüksek Olmayacak”

Bilgisayardan Playstation’a veya Xbox platformları üzerine oyunların taşınması gibi bir süreçte maliyetlerin bir hayli yüksek olacağı açıklandı. An itibariyle gerçekleştirilen uPlay ile Google Stadia üzerinden oyun taşıma işlemlerinde aynı maliyetlerin ortaya çıkmadığı görülüyor. Bu nedenle oyunlar arası aboneliklerin yapıldığı servislerin sayısının artırılması ve milyonlarca kullanıcıya erişilebilmesi için böyle bir yola başvurulduğu öğrenildi.

Ubisoft tarafından, milyonlarca kullanıcının oyun abonelik servislerindeki hizmetlerle ilgili bazı yeniliklere gidileceği bildirilmişti. CEO Yves Guillemot tarafından da detaylıca üzerinde durulduğu öğrenilen konular arasında Google Stadia anlaşması bulunuyor. Stadia ile son derece iyi bir ilişkilerinin olduğunu ve oyunların her birinin iyi bir şekilde bu abonelikler üzerinden de çalışmaya devam ettiğini test ettiklerini vurguladı.

“Bizim İçin Oldukça Avantajlı”

Sistemlerinin uPlay üzerinden satışlarının yapıldığı belirtilmesi üzerine, aynı sürecin doğrudan Google Stadia bünyesinde de devam edeceği vurgulandı. Platformlar arasında bir geçiş yapılmadığı, satış yapılan platform sayısının artırıldığı belirtildi. Oyunların her zaman için Google Stadia bünyesinde yüksek performans ve kalitede oynanabilir olması için çalışmalarını sürdürdükleri biliniyor.

Oyunlarda ilave maliyetlerin ortaya çıkmasını engelleyecek şekilde önlemler almaya devam eden Ubisoft, bu süreçte maliyetle ilgili bir sorun yaşamayacaklarını açıkladı. Ayrıca bu sistemde de herhangi bir problemle karşılaşılmaksızın tüm oyunların oynanmaya devam edilebileceğini belirtmesi dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here