Valve Şirketi Steam İndirimi İçin Hazırlık Yapıyor

0
68

Dünyaca ünlü oyun geliştirme şirketi Valve, Cadılar Bayramı’na özel olarak gerçekleştirilen Black Friday etkinliğinde büyük bir indirim yapmayı planlıyor.

Ünlü oyun geliştirme şirketi Valve, Cadılar Bayramı’nda oyun severler için bir indirim hazırladığını duyurdu. Black Friday döneminde yapılacak indirimle birlikte pek çok Valve oyununda ciddi bir fiyat düşüşü yaşanacağı ifade ediliyor. Kısa bir süre içerisinde başlayacak indirimin 1 hafta boyunca geçerli olacağı da konuşulmakta.

Bilindiği üzere oyun severler Steam üzerinden oyun satın alırken çok fazla para vermek istememekteler. Bu durumun farkında olan Valve, Black Friday etkinliğine özel olarak oyunlarda indirime gideceğini açıkladı. İndirimin kesin olarak ne kadar yapılacağı bilinmese de bazı oyunlarda %80’e varan indirimlerin olacağı ifade ediliyor. Özellikle geliştirici firmanın son dönemde dikkat çeken oyunu Half Life – Alyx için pusuda olan oyuncuların cüzdanlarını fazla zorlamadan bu oyunu satın alabilecekleri belirtilmekte.

Diğer Oyunlarda da İndirim Var

Black Friday kapsamında yalnızca Valve şirketi değil, diğer şirketler de kullanıcılarına uygun fiyatlı oyun vermek üzerine harekete geçti. Buna göre oyun severler, %30’dan başlayan indirimlerle pek çok oyuna sahip olabilecekler. Steam hesabına giriş yapan oyuncuların indirim oranlarını görebilecekleri ve eski fiyatlarla yeni fiyatları kıyaslayabileceklerini de açıklamak gerekmekte.

İndirim 3 Aralık’ta Son Buluyor

Steam’de yapılan büyük Black Friday indirimi, 3 Aralık günü saat 21.00’da sona erecek. Oyuncular bu tarihe kadar Valve başta olmak üzere diğer şirketlerin yapmış olduğu indirimlerden yararlanabilecekler. Tabii ki sürenin ardından oyunların eski fiyatlarına geri dönmesi bekleniyor. Pek çok oyuncu için büyük bir fırsat olan Black Friday indiriminin oyun piyasasına da olumlu yansıyacağı düşünülmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here