Windows 10 Güncellemesiyle Telefonlar Bilgisayardan Kontrol Edilebilecek

0
74

Microsoft üzerinde gerçekleştirilen yeni güncellemeler son dönemlerde dikkat çekmeye başladı. Özellikle bazı yeni özelliklerin eklenmesi pek çok kişinin kullanım sırasında işlerini kolaylaştırmak üzerine kurulu gibi görünüyor. Yeni özelliklerle birlikte Windows Hello PIN girişi yapan Windows 10 güncellemesi ile birlikte 20H1 için bir önizlemenin yayınlandığı öğrenildi. Ancak bu güncelleme gelecek yılın ilk yarısında kullanıma sunulmuş olacak.

Telefonun Şarj Durumu Bilgisayardan Kontrol Edilecek

Windows 10 üzerinde yapılan yeni güncellemeler sonrasında telefonun şarj durumu bilgisayar üzerinden kontrol edilebilecek. Bu güncelleme ile birlikte kontrolü doğru bir şekilde sağlamak adına yeni bir batarya göstergesinin eklenmesi planlanıyor. Telefonun uzakta olduğu durumlarda bilgisayar başındaysanız süreci kontrol etmeniz doğru bir durum olarak ifade ediliyor. Böylece batarya simgesi üzerinden telefonunuzun ne kadar şarjının kaldığını kontrol edebilir ve ona göre harekete geçebilirsiniz.

Microsoft güncellemeler ile birlikte akıllı telefonların bilgisayarlara bağlandığı süreç içerisinde uygulamanın kapsamını da geliştirdiğini belirtti. Artık Samsıng Galaxy S10, S10+, S10 5 G ve Galaxy Fold cihazların bağlanması için gerekli uygulamalar hayata geçirilebilecek. Telefonla bilgisayarı senkronize etmek çok daha kolay bir hal alacak. Telefonda olan bazı uygulamaları bilgisayar üzerinden klavye ve Mouse ile kontrol etmek mümkün hale gelecek. Bu imkanlar akıllı telefonlar üzerinden kademeli olarak kullanılabilecek. Pek çok kullanıcı tarafından yeni güncelleme olumlu bir adım olarak değerlendirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here