Xbox Series X İsminin Nereden Geldiği Ortaya Çıktı

0
59

Microsoft’un yeni konsolu Xbox Series X, 2020 yılında görücüye çıkacak. Ayrıca cihaz sıra dışı tasarımıyla oyuncuların dikkatini çekiyor. Bu arada konsolun isminin nereden geldiği de öğrenildi.

The Game Awards 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen ve tasarımıyla birçok kişinin dikkatini çeken Xbox Series X’in yeni yıla damga vurması bekleniyor. Ayrıca konsolun isminin neden Xbox Series X olduğu da öğrenildi.

Microsoft’tan Xbox Series X İsim Açıklaması Geldi

Dikey tasarımı ile çok fazla tartışılan ve bir o kadar da ilgi gören Xbox Series X, için Microsoft’tan isim açıklaması yapıldı. Şirketten gelen bilgilere göre Series X tamlamasının sırrı aslında “basitlik” kavramında yatıyor. Ayrıca Microsoft, isim seçerken çok fazla zorlanmadıklarını ve kısa sürede karar verdiklerini de belirtti. Basit ancak kullanıcılar için gelecek vaat eden bir konsol tasarladıklarını belirten yetkililer, geri dönüşlerden memnun kaldıklarını da açıkladılar.

Şirkete yakın kaynaklardan alınan habere göre Microsoft seçmiş olduğu isimden gayet memnun. Ayrıca kullanıcıların geri dönüşleri de Series X isminin iyi olduğu yönünde.

Series X Efsane Olabilir

Amerikalı Yazılım Şirketi Microsoft’un büyük umutlarla tasarladığı Xbox Series X, göstereceği performansa göre şekillenecek. Ayrıca şirket istenilen satış rakamlarına ulaşırsa Xbox Series X’i geliştirecek. Böylelikle Microsoft, uzun yıllardan konsol sektöründe aradığı çıkışı yapabilir.

Bilindiği üzere Xbox, Amerika’da iyi satış rakamlarına ulaşsa bile Sony PlayStation’un oldukça gerisinde kalmış ve Avrupa pazarında söz sahibi olamamıştı. Xbox Series X ile şirketin bu zinciri kırması ve dünyada söz sahibi olması bekleniyor.

İlerleyen günlerde satışta olması beklenen Xbox Series X’in en büyük rakibi hiç kuşkusuz PlayStation 5 olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here