Xiaomi’den Katlanabilir Telefon Hamlesi

0
38

Bu güne kadar Huawei, Motorola ve Samsung giri şirketler katlanabilir telefonlarını kullanıcılara tanıtmış ve beğeni toplamışlardı. Buna benzer bir hamle şimdi de Xiaomi’den geliyor. Şirketin katlanabilir akıllı telefon için patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Teknoloji pazarında kendisine yer edinmek isteyen ve nispeten başarılı olan Xiaomi, şimdi de katlanabilir akıllı telefon patenti için başvuruda bulndu. Şirketin Dünya Fikir Mülkiyeti Ofisi’ne patent için başvurduğu ortaya çıkarılırken tasarımın Motorola Razr’a benzediği ifade ediliyor. Ancak Xiaomi’nin telefonunun rakiplerinden tek farkı, kızaklı bir kamera tasarıma sahip olması.

2018’de yapılan başvurunun olumlu sonuçlanmasıyla birlikte Xiaomi’nin katlanabilir telefon konusunda atacağı adımlar netleşmeye başladı. 6 Aralık’ta onaylanan patent sonrasında şirketin çalışmalara hız verdiği ve 2020 sonuna kadar katlanabilir telefonunu tanıtmak istediği ifade ediliyor.

İşte Katlanabilir Telefonun Özellikleri

2021’de resmen satışa çıkarılması planlanan Xiaomi’nin katlanabilir telefonunda kızaklı kamera bulunacak. Ayrıca ekran katlama özelliği de telefonu farklı bir boyuta taşıyacak. bunun yanı sıra ekrandaki çentiği ortadan kaldırmak için şirketin kızaklı kameraya yöneldiği de gelen haberler arasında.

İlk prototip fotoğraflara göre Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun ön kamerasında üç farklı yuva bulunacak. Arkada tarafta ise iki kamera ve bir de LED ışığından bahsetmek mümkün. Son derece farklı ve bir o kadar da eşsiz bir tasarıma sahip olacak telefonun 2020 sonunda tanıtılması planlanırken bazı iddialar bu telefonun piyasaya sürülmeme ihtimalinin olduğunu gösteriyor.

Henüz Tasarım Aşamasında

Şirketin patenti yeni almasından ötürü çalışmalara yeni yeni başladığı ifade ediliyor. Bu arada üretim aşamasına geçilmediği ancak tasarım çalışmalarının sona ermesinin adından Xiaomi’nin böyle bir hamle yapacağı gelen haberler arasında.

Katlanabilir akıllı telefonla alakalı 2020’nin ilk çeyreğinde Xiaomi’nin açıklama yapabileceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here