Yerli Sosyal Medya Uygulaması Yazbee Hazır Durumda

0
111

Sosyal medyanın gelişmesini yerli bir girişimci ekibinin de değerlendirmesiyle birlikte, yerli şirketler tarafından bu alanda bir uygulamaya imza atıldı. Çıkmasına çok kısa bir süre kaldığı belirtilen Yazbee isimli uygulamanın üretilmesiyle birlikte, Türkiye’de ilk 1 milyar Dolar değerinin üzerine çıkmayı başaran yerli firma olabileceği vurgulanıyor. Uygulamanın başkanı olan Arif Ünver, yakın coğrafyada yer alan 238 milyon kişilik kullanıcı sayısının en az 200 milyonunun Yazbee bünyesinde profil oluşturmasını hedefliyor.

1 Yıl İçinde 30 Milyon Kullanıcı Hedefleniyor

Toplamda 24 farklı ilgi alanı üzerinden kategorilerin belirlenebileceği ve kullanıcılar tarafından sayfalar arasında geçiş yapılabileceği belirtilen bir sosyal medya uygulaması üretildi. Yazbee izinli uygulamanın üretim sürecinde temel nokta ise Türkiye’nin dünya genelinde sosyal medya kullanımı açısından her alanda mutlaka ilk 10 arasında yer alıyor olması. Twitter, Instagram gibi uygulamalara ilgi gösteren kullanıcıların, yerli programın da çok daha kaliteli bir şekilde üretilmesi adına girişimlerde bulunulan Yazbee için de hesap oluşturacağı öngörülüyor. Sadece bir yıl içerisinde başarılı reklam kampanyaları ve tanıtım girişimleriyle birlikte kullanıcı sayısının 30 milyonu aşması hedefleniyor.

“50 Milyon Kullanıcı İçin Altyapı Hazır”

Türkiye’de an itibariyle 13 yaşının üzerindeki sosyal medya kullanıcı sayısının 37 milyonu aştığını belirten Ünver, özellikle bu kitlenin yerli uygulamaya yönlendirilebileceğini vurguladı. Direkt olarak altyapının hazır hale getirilmesi mümkün olmadığı için, 2016 yılından beri çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Arif Ünver, sadece Türkiye’yi hedeflemediklerini de sözlerine ekledi. Farklı dillerde kullanıma uygun, kaliteli ve çeşitli özelliklere sahip bir sosyal medya uygulamasının üretilmesi için çalışmaların son raddeye geldiğinden söz edildi. Özellikle de 50 milyon kullanıcının an itibariyle sistemde sorunsuz şekilde bulunmalarını sağlayabilecek alt yapının hazır olduğuna değinildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here