Youtube Geleceğin Reklam Modeli Olacak

0
63

Sosyal medya konusunda uzman olan Haluk Arslantaş, Youtube’un sosyal yaşama farklı kavramlar dahil ettiğini ve sürekli gelişim göstererek bir video içerik platformu olmaktan çıkarak sosyal platform halinde büyüdüğünü ifade etti.

Sosyal Medya Uzmanı Haluk Arslantaş, Youtube konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Arslantaş, Youtube’un kendisini sürekli geliştiren bir video içerik platformu olduğunun altını çizerken sosyal platform özelliğini de kazandığını belirtti. Ayrıca bu büyümeyle beraber Youtube’da hem içerik üreticilerinin hem de reklam verenlerin sayısının arttığını aktardı.

Fenomen Olmak İçin Strateji Gerekiyor

Bu güne kadar toplumda ünlü olarak kabul görmüş kişilerle birlikte artık evde bilgisayar oynayan, evde yemek yapan ya da gezdiği yerlerin videosunu çeken kişilerin bile fenomen/ünlü olduğunu aktaran Haluk Arslantaş, Youtube’da içerik üreticilerinin sayısının artmasıyla birlikte artık geleceğin reklam modeline geçiş yapılacağını açıkladı. Uzmanın öngörülerine göre video reklamcılığı markalar tarafından ağırlıklı olarak tercih edilse de ilerleyen süreçte reklamlar farklı bir eksene eğilimi gösterebilir.

Haluk Arslantaş ayrıca video reklamlarıyla birlikte İnfluencer Marketing çalışmalarının da reklama katkı sağladığını sözlerine eklerken, bu pazarlama sistemiyle reklam maliyetlerinin ciddi şekilde azaldığını aktardı. Aynı zamanda doğru strateji ve doğru hedef kitleyle reklamın alıcıya ulaşacağını da söyleyen Arslantaş, Influencer çalışmalarının şuan tercih edildiğine de değindi.

Televizyon Kadar Profesyonel Olmak Gerekiyor

Dijital reklamcılığın şuan için yeteri kadar profesyonelce yapılmadığına değinen Arslantaş, ayrıca televizyon reklamcılığı kadar profesyonel işlerin yapılmasının zorunlu olduğunu aktardı. Hangi amaçla olsun mutlaka profesyonelliğin ön plana alınması gerektiğini yineleyen Arslantaş, geleceğin güçlü markaları ve ünlülerinin Youtube üzerinden yükseleceğini belirtti.

Bilindiği üzere pek çok içerik üreticisi videolarında reklama yer veriyor ve reklam kazançlarıyla ayakta kalmaya çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here