Youtube’de Yeni Dönem Başladı

0
85

Youtube yeni bir güncelleme ile özellikle içerik üreticilerinin işini kolaylaştırmaya hazırlanıyor. Özellikle içerik üreticilerinin videolarına gelen yorumları daha iyi bir şekilde görmek ve yönetmek adına yorum arama kısmında yeni bir düzenleme yapacağını açıkladı. Bu güncelleme ile birlikte abone sayısı ile yorumlarda arama yapılabilecek. Bu konuda birtakım düzenlemeler yapılacak. Youtube yorum arama kısmında adımların kolaylaştırılması için bazı çalıştırmalar yapılacak. Yapılan yorumların filtrelenmesi de bu süreçte mümkün hale gelecek.

İçerik Yöneticileri Yorumlarda Arama Yapabilecekler

Video paylaşma platformu olarak bilinen Youtube üzerinde özellikle içerik üreticilerinin bazı yorumları gözden geçirdikleri biliniyor. Bu süreç içerisinde abone sayısına göre yorumlar ayrılabilecek. Güncellenmiş bir filtreleme sistemi ile birlikte pek çok kişi yorumlara daha kolay şekilde yanıt verebilecek.

Kullanıcı deneyimlerini yorumlar üzerinden kontrol etmek ve geliştirmek isteyen Youtube bu konuda yorumlara özel bir arama sistemini geliştirdi. Bu seçenekler arasında yanıt durumu, abone sayısı, abonelik durumu gibi çeşitli durumlar incelenebilir. Youtube şu durumda tam olarak bir filtreleme sistemine sahip değil. Bu konuda bir çalışma yapılmıştı. Özellikle anahtar kelime ile arama yapma fikri geliştirilmişti. Ancak fikrin yeterli olmadığı ve bu konuda doğru bir çalışmanın yapılmadığı ifade edildi. Youtube arama kısmında hala aramalar yapmak kolay değil ancak bu konu üzerinde yeni çalışmaların yapılması planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here